Anketa Dobrovolní hasiči roku

anketa_1
Naše jednotka byla díky zásahu u požáru restaurace Na Tesáku vybrána odbornou porotou Anketa Dobrovolní hasiči roku mezi 5 zásahů z oblasti Moravy-sever, které se uchází o zásah roku v této oblasti. A my bychom Vás radi poprosili o Váš cenný hlas.

Naší jednotce byl osudné noci 29.1.2022 vyhlášen požární poplach v 1:44:57. Vyjeli jsme s naší CAS a dopravním automobilem. I přes silně zledovatělou vozovku byla naše jednotka na místě požáru jako čtvrtá, i přes to, že jiným jednotkám byl požární poplach vyhlášen dříve. Ihned po příjezdu bylo jasné, že se nebude jednat o obyčejný zásah. Budova hospody byla již v půlce zasažena plamenným hořením. Naše jednotka byla s pomocí 2 hasebních proudů a za využití dýchací techniky nasazena z přední strany budovy, kdy jsme se snažili uchránit tuto část budovy. Charakter požáru a dřevěná konstrukce všal zapříčinily velmi rychlý rozvoj požáru a devastací celého objektu. Dále jsme po zahájení hasebních prací provedli uzavření hlavního přívodu plynu do budovy v silně zakouřeném prostoru a provedli odtažení 3 osobních automobilů, které byly přímo ohroženy požárem.

Po příjezdu výškově techniky byla naše jednotka určena mimo jiné k dodávce hasebni vody pro tuto výškovou techniku Hasiči Vsetín.

Neméně důležitý úkol měli i další 2 členové jednotky, a to řešení logistiky doplňování hasební vody pro jednotlivé hasební úseky, rozdělování techniky a informování velitele zásahu při příjezdu jednotek k místu události, řízení provozu na přilehlé silnici, a také monitoring situace na této komunikaci, kdy docházelo k silné námraze na komunikaci.

Naše jednotka na místě zůstala po celou dobu hašení požáru a zpět na svou základnu se vrátila po redukci sil nad ránem.

Pokud se Vám naše práce líbí a chtěli byste nás podpořit hlasem pro tento zásah není nic jednoduššího než hlasovat na odkaze níže. A pokud se Vám naše práce líbí ještě více každý může že svého mobilního čísla zaslat 1 hlas.

🤘📱 SMS ve tvaru HASICI JSM2 na telefonni číslo 900 77 06. Tato sms je zpoplatněna 6Kč vč DPH.

My Vám na oplátku slibujeme, že v případě potřeby tu pro Vás vždy budeme. Ve dne, v noci, zimě, či létě. Zkrátka jak se říká 24/7.

Děkujeme.

A abychom nezapomněli, v kategorii sborů dobrovolných hasičů bojují o přízeň hlasů kolegové z JSDH Jablůnka JPO II/1 – AED . Budeme rádi pokud pomůžete hlasem i jim.

Ještě jednou děkujeme.
Vaši Hasiči Hošťálková