Požár – lom

Jednotka dnes od dopoledne zasahovala s HVS311 CAS, HVS312 DA a terénní 4kolkou u požáru lesa v katastru naší obce. Původně byl požár hlášen v katastru obce Ratiboř, to se však nepotvrdilo a jednalo se o údolí Štěpková.
Jednalo se o požár trávy a nízkého lesního porostu o rozměru cca 200x200m a ve velmi suchém prostředí se požár rychle šířil. Ještě před příjezdem na místo události byl vyhlášen na žádost našeho velitele 2.stupeň požárního poplachu, ten byl po převzetí velení zásahu HZS Vsetín zvýšen dokonce na stupeň 3.
Na místo zásahu byl povolán i policejní vrtulník s bambivakem, kdy plnění bylo prováděno na fotbalovém hřišti v obci Ratiboř z důvodu lepšího dosahu hasební vody, jelikož v naší obci je situace s pitnou vodou dlouhodobě špatná.
Celkem zasahovalo 14 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.
Chtěli bychom poděkovat Obec Hošťálková za poskytnutí stravy a pitné vody pro zasahující hasiče v tomto náročném počasí.
Naše jednotka zůstává z důvodu silného větru na dohled požářiště do 20:00.
🚒HZS ZLK stanice Zlín – velitel zásahu
🚒HZS ZLK stanice Holešov