Požár po pálení asi 50x50m

Dne 11.5.2021 byl naší jednotce v odpoledních hodinách vyhlášen poplach k požáru lesního porostu v obci Pržno

Jednotka tedy na základě příkazu vyjela s HVS311 CAS 15 MAN.

Ihned po příjezdu na MU se naše jednotka nahlásila VZ, který nám přidělil úsek na levé straně požářiště. Na základě požadavku VZ jsme se vybavili materiálem jak pro hašení D proudy, tak proudy C.

Po příjezdu HVS311 na MU byla naše jednotka dotázána o potřebu 4kolky kvůli špatně přístupnému terénu a vzdálenosti požářiště od místa, kde stály CAS. Proto po domluvě s KOPIS byl vyhlášen poplach i pro 4kolku.

CAS 15 MAN na místě pak provedl 4x dovoz vody kyvadlovým způsobem z plnícího stanoviště, které bylo cca 2km v obci Pržno.

Naše jednotka tedy prováděla hasební práce na levém úseku pomocí 2x C již roztaženým proudem a vystřídala tak již zasahující hasiče a 2x vlastním proudem D proudem, který byl dotažení pomocí hadic C z již připraveného rozdělovač BCB, z tohoto vedení pak následoval rozdělovač DCD a naše 2 proudy D. Následně pomoci ženijního nářadí.

Po příjezdu 4kolky jsme prováděli svoz materiálu (včetně našich 4ks D25 hadic a 2ks C52 hadic, které byly uzity tůzně dle potřeb zasahujících) požářišti a také rozvoz pitné vody pro zasahující hasiče. Následně jsme prováděli po ukončení hasebních prací svoz materiálu na místo, kde stály CAS. Zde si jednotlivé jednotky následně materiál rozebraly a postupně se vrátily na své základny.

U nás nejprve po likvidaci požáru odjela CAS15 MAN HVS311, a až po následném úklidu odjela i 4kolka.

U události při otáčení na místě zásahu došlo k poškození zástěrky a úchytu na naší CAS 15 MAN HVS311 a také k poškození pravého zadního rohu CAS (prohnutí plechu a poškození laku). Při zásahu dále byly poškozeny 2hadice D25 a 2 hadice C52.

K dalším škodám na straně naší jednotky nedošlo.
Ke zranění osob u naší jednotky nedošlo.