Požár po pálení

Dne 24.3.2022 byl naší jednotce vyhlášen poplach POŽÁR, TRÁVA, POLE. Jednotka dle příkazu vyjela s HVS311 CAS a terénní 4kolkou.

Jednotka dorazila na místo jako 4. Na místě již zasahovala JSDH Držková, Kašava a my dorazili současně s HZS Zlín.

Po příjezdu dle provedeného průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o požár mýtiny po těžbě, kde došlo k rozfoukání starších ohnišť po pálení klestu. Naše jednotka provedla napojení 2 proudů D na již natažené vedení JSDH Držková a pomohla s lokalizací šířícího se požáru. Po lokalizaci bylo VZ rozhodnuto o prolití všech ohnišť po pálení klestu, které se nacházely na cca 300m dlouhém rubisku ve strmém kopci, aby nedošlo k dalšímu zahoření vlivem větru a sucha.

Pomocí terénní 4kolky byl, tak vozen materiál potřebný k natažení cca 260m vedení, aby byly prolity všechny ohniště. Ty byly po prolití zkontrolovány termokamerou ze strany HZS. Celkem od naší jednotky bylo využito 8 hadic D25, 2x proudnice D25, 6 hadic C52.

Po následné likvidaci byl pomocí naší 4kolky proveden závěrečný průzkum, kde bylo ještě pomocí vaku na vodu ze strany HZS prolito 1 ohniště. Následně byl proveden úklid a svoz materiálu pomocí naší 4kolky a jednotky se vrátily zpět na základny. Na dohled zůstala místní JPO.

Při události došlo k poškození 1 hadice C52 a došlo k ohnutí plastového krytu na podvozku terénní 4kolky Polaris.

Při události nebyl z naší strany nikdo zraněn.

Díky včasnému nahlášení požáru byly uchráněny hektary lesní školky, která byla velmi blízko požáru a při zahoření, by tato událost měla daleko větší rozsah.

© 2020 made by Lahva All Rights Reserved