Pátrání po pohřešované osobě

Dne 11.6.2021 byl naší jednotce vyhlášen poplach s výjezdem pro terénní čtyřkolku do obce Hrobice. Jelikož se jedná o 18km vzdálenou obec rozhodujeme se nejet po vlastní ose a čtyřkolku naložit na podval za DA HVS312. Tuto informaci předáme na KOPIS. Zároveň jsme schopni vyjet 1+5 místo 1+1. Jednotka tedy vyjíždí s HVS312 + PNA a čtyřkolkou + PNA na transport osob. Výjezd jednotky trvá déle z důvodu nakládání techniky na podval a také času srazu v Hrobicích na 8:00.

Místo srazu je upraveno na fotbalové hřiště v obci Hrobice, kde je umístěno velící stanoviště.

Naše jednotka je rozdělena na 2 skupiny. Pěší 4 osoby a jízdní 2 osoby. Pěší se zapojují do rojnice, která postupuje dle příkazu VZ. Jízdní dostává své úkoly a oblasti, kde má pátrat. Jedná se především o zpevněné komunikace v lesním prostředí, kdy je předpoklad, že pohřešovaný využíval právě takovéto cesty.

Čtyřkolka průběžně komunikuje s VZ a projíždí další a další lokality. Celkem najede 82km, kdy je osoba nalezena rojnicí poblíž vodní nádrže Slušovice. A tak se naše jednotka se čtyřkolkou přesunuje na hráz vodního díla, kde následně asistuje při transportu pohřešované osoby do sanitního vozu.

Po ukončení zásahu se jednotky vrací zpět na své základny.

Při zásahu nedošlo u naší jednotky ke zranění. Pouze puchýř na noze člena Petra Laštovice.

Při zásahu došlo k poškození pneumatiky na terénní čtyřkolce Polaris. Únik vzduchu byl pomalý a byl zjištěn až po příjezdu na základnu. Byla provedena provizorní oprava. Bude však nutno koupit novou pneu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

© 2020 made by Lahva All Rights Reserved