Strom spadlý na dráty

Dne 10.2.2020 byl naši jednotce v odpoledních hodinách díky silným nárazům větru vyhlášen poplach pro HVS311 CAS na strom na drátech a poté drátu elektrického vedení na místní komunikaci. Jednotka vyjela dle příkazu.

Na místě se nacházel pád náletové dřeviny na el. vedení, kdy následkem pádu došlo k uvolnění jednoho drátu el. vedení a pádu na komunikaci. Jednotka provedla průzkum a vyčkala příjezdu jednotky HZS. Po příjezdu jednotky HZS a proměření vedení bylo zjištěno, že drát není pod proudem, a tak byl opatrně odstraněn z komunikace, která tím byla zprůjezdněna. Nebezpečný prostor byl označen páskou.

Následně po domluvě s KOPIS kvůli neinformovanosti, kdy se dostaví technik se jednotky vracely na své základny. Po cestě potkaly tohoto technika, kdy bylo domluveno, že v případě potřeby bude kontaktovat velitele JSDH Hošťálková. Jednotky se ak vrátily zpět na základny.

Následně o telefonátu od technika, který si vyžádal pomoc + AP jsme danou informaci předali na KOPIS a vyjeli dle příkazu HVS312 + AP. Na místě bylo následně zjištěno, že technikovi přijela na pomoc druhá technická hlídka a tak nebylo potřeba AP, která se vrátila po příjezdu zpět na základnu. Jednotka provedla pomoc s odstraněním stromu a následně místo předala energetické službě a z místa zásahu se vydala na další událost směr Troják.

Při zásahu byla zjištěna škoda na elektrickém vedení. Ke zranění osob nedošlo.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

© 2020 made by Lahva All Rights Reserved