Technická pomoc – rozsypané obilí na vozovce

Dne 21.10.2021 v odpoledních hodinách byla naším členem ohlášena událost v naší obci. Jednalo se o velké množství rozsypaného obilí na komunikaci 437 procházející naší obcí v místě, kde mnoho řidičů překračuje rychlost. Dále zde je poměrně zrádná zatáčka, která v kombinaci se silným znečištěním obilím vytvořila velmi nebezpečnou kombinaci. Což bylo potvrzeno od více řidičů, kteří zde málem havarovali.

Daná věc byla předána na KOPIS ZLK. Po cca půl hodině po urgenci našeho starosty obce, ke kterému se tato událost také dostala byl naší jednotce vyhlášen poplach s HVS311 CAS.

Na místě se průzkumem potvrdilo velké množství obilí na komunikaci. Obilí bylo již částečně rozježděno a byla vyjetá kolej. I tak zde stále hrozilo nebezpečí. Vlivem lehkosti obilí a silného větru, bylo rozhodnuto o odstranění obilí z komunikace pomocí vysokotlakého proudu vody z CAS.

Na místo se po nás dostavila PČR, která již před naším příjezdem se s místními snažila danou věc vyřešit. Avšak bez většího účinku, jelikož autor znečištění nebyl znám. PČR po dobu zásahu prováděla kyvadlové řízení provozu. Místy byla komunikace uzavřena úplně. Vozovka byla znečištěna na délce cca 30m.

Jednotka zasahovala ve výstražných vestách pro pohyb na komunikaci, prováděla osvětlení MU pomocí CAS.

Po úklidu komunikace se jednotka vrátila zpět na základnu a po doplnění vody byla CAS zařazena zpět do výjezdu.

Bylo štěstí, že žádný z řidičů mezi ohlášením události a úklidem komunikace zde nehavaroval.
Nedošlo tak ke škodě na majetku, ani zranění osob.

© 2020 made by Lahva All Rights Reserved