Technická pomoc – Záchrana osob

Dne 17.6.2022 vyhlášen poplach k záchraně osoby pomocí AED. Jednotka dle příkazu vyjela s HVS311 CAS (AED) + posilově s HVS312 DA.

Při výjezdu HVS311 došlo k chybě ve výjezdovém tabletu, a ten navigoval k předchozí události, kterou jednotka absolvovala. Tedy jednotka jela s HVS311 jinam než bylo aktuální místo události. Došlo ke zdržení cca 11minut.

HVS312 vyjela později jako HVS311 a dorazila na správné místo události jako první JPO.

Na místě se nacházela 1 osoba bez známek života, 2 rodinní příslušníci, kteří událost hlásili a člen JPO Jablůnka, který resuscitoval již před naším příjezdem, neboť se na místo dostavil ihned po vyhlášení poplachu přímo z domu.

Naše jednotka převzala resuscitaci, Za pomocí nůžek bylo pacientovi rozstřihnuto triko, které na sobě měl, příprava pro AED. Po příjezdu JPO Jablůnka s AED si resuscitaci převzala JPO Jablůnka, výboj AED nebyl doporučen, resuscitace probíhala do příjezdu ZZS, ta dorazila v cca 5:24. ZZS si ve spolupráci s JPO Jablůnka převzala pacienta. Následně příjezd HVS311 5:28, která dorazila na správnou adresu. V cca 5:45 konstatován exitus lékařem ZZS.

Při události došlo k usmrcení 1 osoby. Nedošlo ke škodě na majetku.
Nedošlo ke zranění ani škodě na majetku JPO.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

© 2020 made by Lahva All Rights Reserved